Tarcica bukowa obrzynana produkowana w Wielkopolsce | Buk OB.
STANDREW S.A
www.standrew.com.pl
Wybierz wersję językową:

> Buk-ob

Tarcica obrzynana – Drzewo bukowe

Tarcice budowlane to jeden z tych produktów tartacznych, bez których trudno wyobrazić sobie niektóre gałęzie produkcji. Meblarstwo, stolarstwo, budowlanka – każda z tych branż wykorzystuje produkty wykonane z różnych gatunków drzew. Tarcica obrzynana to produkt tartaczny powstały przez przetarcie drewna okrągłego na pilarce, który posiada obrobione cztery płaszczyzny i krawędzie czoła. Tarcica budowlana, w zależności od rodzaju drewna, z którego została zbudowana, przeznaczona jest do produkcji mebli, podłóg paneli, elementów dekoracyjnych i wielu innych. W przypadku tarcicy obrzynanej bukowej, jej zastosowanie odnosi się głównie do produkcji parkietu oraz wszelkiego rodzaju mebli giętych.

Dla każdego coś w sam raz

Tarcica obrzynana bukowa produkowana jest w różnych typach. Wykonując przetarcie drewna wytwarzamy cztery modele tego produktu. Plus to materiał dwustronnie czysty, niezawierający twardzielu. Przeznaczony jest do produkcji listew i wszelkich mebli, w których udział mają długie elementy. Standard to z kolei albo dwustronnie czysta tarcica obrzynana bez twardzieli, albo z twardzielą jednostronną. Przeznaczona jest do produkcji schodów, mebli, drzwi i podłóg. Rustic to potwierdzenie szerokiego zastosowania tarcicy wykonanej z buku. Jest to już co prawda tarcica obrzynana z udziałem twardzieli, ale jej przeznaczenie różni się od pozostałych typów. Ten typ produktu tartacznego można wykorzystać do klejonek, płyt stolarskich, podłóg, elementów mebli oraz na przykład stelaży. Ostatni typ tarcicy obrzynanej bukowej to Twardziel Mebel – dwustronnie twardzielowy model przeznaczony do mebli posiadających długie elementy.

Buk - tarcica OB sucha LP
Wymiary
grubości:26/32/38/50 mm
szerokości:minimum 100 mm odkrycia
długości:2100-3500 mm
Zdjęcia:
PLUS


- tarcica dwustronnie czysta bez twardzielu, - wysokiej jakości materiał z przeznaczeniem na produkcję: listwy, mebli z udziałem długich elementów, - wydajność powyżej 80%.
STANDARD


- tarcica dwustronnie czysta bez TW / tarcica z TW jednostronną - nieprzechodzącą do 30% lewej strony, - przeznaczenie: schody, meble, drzwi (ościeżnice), podłogi.
RUSTIC


- tarcica z udziałem TW, - przeznaczenie: klejonki, płyta stolarska, podłogi, elem. mebli, stelaże, - wydajność powyżej 50-60%.
TWARDZIEL MEBEL


- tarcica dwustronnie TW z małą ilością sęków, - wydajność powyżej 80%, - przeznaczenie: długie elementy meblowe, drzwi z wykorzystaniem rysunku drewna.

 • - dwustronnie czysta
  - przeznaczenie na długie elementy
  - wydajność 80%

 • - dwustronnie czysta
  - jednostronnie czysta z TW
  - przeznaczenie na schody drzwi

 • - udział twardzieli
  - przeznaczenie na płyta stolarska, podłogi
  - wydajnosc 50-60%

 • - dwustronnie twardzielowa
  - mała ilość sęków
  - wydajność pow. 80%