STANDREW S.A
www.standrew.com.pl
Wybierz wersję językową:

Tarcica jesionowa

Sprawdzony produkt

Tarcica jesionowa to jeden z najczęściej używanych rodzajów tego produktu tartacznego. Dzięki szerokiemu zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, tarcica jesionowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Plusem tego wyrobu jest jakość drewna – jesion to, obok dębu i buku, jeden z trzech proponowanych przez nas solidnych drzew, z których możemy wykonać tarcicę budowlaną. Jeżeli chodzi o zastosowanie tego produktu tartacznego, to znajduje on swoje miejsce głównie w przemyśle meblowym i wszędzie tam, gdzie potrzebne są solidne drewniane konstrukcje.  Oferujemy produkty powstałe przez zastosowanie nowoczesnych sposobów przetarcia drewna okrągłego na tarcicę. Jesteśmy przekonani, że tak otrzymana tarcica nieobrzynana na pewno będzie solidną podstawą Państwa inwestycji.

Różne typy tarcicy nieobrzynanej

Tarcica jesionowa, podobnie jak tarcica dębowa czy bukowa posiada kilka typów, które mają spełniać różne role przy budowach prowadzonych przez klientów. Typ Plus to tarcica budowlana dwustronnie czysta, której wydajność wynosi 80%. Ten rodzaj materiału przeznaczony jest do produkcji towarów, które zawierają długie elementy. Standard to już tarcica jesionowa jednostronnie czysta, w której dopuszczalne są sęki oraz twardziel (z lewej strony nawet do 1/3 szerokości). Z kolei model Rustic to bardzo dobry produkt tartaczny w przypadku produktów wykorzystujących mniejsze elementy drewniane lub do tych, które charakteryzują się bogactwem rysunku drewna. Cechą charakterystyczną jest twardziel przechodząca.

Jesion - tarcica N/O sucha
plus1
Wymiary
grubości:26/40/50 mm
szerokości:minimum 100 mm odkrycia
długości:2100-3500 mm
Zdjęcia:
plus1 std1 rust1
PLUS


- tarcica dwustronnie czysta,
- 80% deski bez wad,
- wysokiej jakości materiał z przeznaczeniem na produkcję towarów z dużym udziałem długich elementów,
STANDARD


- tarcica jednostronnie czysta,
- 70% deski bez wad z prawej strony. Na lewej stronie dopuszczalne sęki oraz sęki przechodzące w ilości 1 szt/1 mb deski,
- twardziel do 1/3 szerokości na lewej stronie.
RUSTIC


- tarcica przeznaczona na krótkie czyste elementy, lub produkty charakteryzujące się bogactwem rysunku drewna,
- sęki przechodzące do 80 mm, większe redukowane,
- twardziel obustronna
 • plus1

  - dwustronnie czysta
  - przeznaczenie na długie elementy
  - wydajność 80%
 • std1

  - jednostronnie czysta
  - 70% deski bez wad
  - dopuszczalne sęki oraz twardziel
 • rust1

  - sęki przechodzące
  - przeznaczenie na krótkie elementy
  - twardziel obustronna